AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Rekord frekwencyjny Dwóch Brzegów!

11. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi dobiega końca. Udało się pobić rekord frekwencyjny: w tym roku odwiedziło nas ponad 45 tysięcy widzów!

W sobotni wieczór w Kinie Lubelskim, wypełnionym do ostatniego miejsca, odbyło się jego uroczyste zakończenie. Wśród zaproszonych gości zjawili się m.in. wicemarszałek Województwa Lubelskiego Grzegorz Kapusta, burmistrz Kazimierza Dolnego Andrzej Pisula oraz przedstawiciele sponsorów i partnerów. Dyrektor Artystyczna Grażyna Torbicka w imieniu całego zespołu podziękowała za jedenasty już rok wspólnej pracy i zapowiedziała, że wrócimy na 12. edycję.

Podczas gali zamknięcia widzowie poznali wyniki Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych. Jury w składzie: Maciej Dejczer, Marcin Koszałka i Anna Zamecka za najlepszy film uznało „NDR” w reżyserii Grzegorza Dębowskiego, „za podjęcie ryzyka wykreowania relacji międzyludzkich w świecie ekstremalnych wyborów i umiejętne zatarcie granicy między dokumentem a fabułą”. Druga nagroda przypadła Paulowi Plobergowi za film „Piwo i Calippo”, a trzecia trafiła do Balbiny Bruszewskiej za film „Czarnoksiężnik z krainy U.S.”. Reżyserka odebrała także nagrodę specjalną She’s Mercedes.

Poznaliśmy również wyniki plebiscytu publiczności. Najlepszym filmem tegorocznych Dwóch Brzegów okazał się „Maudie” ze średnią oceną 4,77. Na drugim miejscu uplasował się „Ostatni w Aleppo” z wynikiem 4,68, trzecie miejsce na podium to „Póki jest jasno” z wynikiem 4,61.

Dziękujemy, że tak licznie przybyliście w tym roku na Dwa Brzegi, do zobaczenia na 12. edycji!

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow