AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Niedziela na Dwóch Brzegach

W słonecznym, naprawdę gorącym Kazimierzu wysoka jest też temperatura wydarzeń. W niedzielny poranek zaczynamy RETROSPEKTYWĘ TOMASZA ZYGADŁY – zapomnianego reżysera kina moralnego niepokoju. „ĆMA” z wybitną rolą Romana Wilhelmiego to film nie tylko poruszający, ale też piękny wizualnie dzięki czarno-białym zdjęciom Jacka Zygadły, brata reżysera.

W Kinie Lubelskim prezentujemy dwie premiery – „PANI HYDE”, czyli ciekawy współczesny kinematograficzny pojedynek z powieściowym pierwowzorem „Dr Jekyllem i Mr. Hyde’em” Roberta Louisa Stevensona (reż. Serge Bozon) i włoską komedię, nagrodzoną w Cannes (najlepszy film europejski) – „NADMIAR ŁASKI” (reż. Gianni Zanasi). Zapraszamy również na specjalny pokaz filmu „ZIMNA WOJNA”, który okazał się ogromnym sukcesem nie tylko w Cannes, gdzie reżyser, Paweł Pawlikowski został nagrodzony Złotą Palmą, ale też przyciągnął do kin pół miliona widzów. Obejrzymy go w towarzystwie Joanny Kulig, odtwórczyni głównej roli. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z aktorką do Salonu Black Red White.

Na Małym Rynku inauguracja KINA POD SREBRNĄ GWIAZDĄ – do tego kina nie trzeba mieć biletu. Zapraszamy na film „PODATEK OD MIŁOŚCI”; tym bardziej, że na pokazie będzie obecny reżyser Bartłomiej Ignaciuk. O 12:30 w Salonie Black Red White SeryjneKINO! To dyskusja o nowych produkcjach TVN z udziałem twórców, m.in. Agaty Kuleszy, Magdaleny Boczarskiej, Danuty Stenki, Joanny Kulig, Bartłomieja Topy i Łukasza Simlata.

W ramach literackiego cyklu NIESFILMOWANIŻANNA SŁONIOWSKA i spotkanie wokół jej książki „Dom z witrażem”. Cykl to spotkania autorskie z pisarkami i pisarzami, których dorobek nie był dotychczas przedmiotem filmowych adaptacji. „Dom z witrażem” jest opowieścią o nieprzewidywalnych kolejach losu i rewolucji, który wywraca porządek świata. Dwa Brzegi w odsłonie muzycznej to koncerty: RAZ, DWA, TRZY I FILMOWO z gościnnym udziałem Elżbiety Adamiak, Stanisławy Celińskiej, Ani Rusowicz, Magdy Umer, Darii Zawiałow (Janowiec nad Wisłą) oraz FRANCIS TUAN (Klub Festiwalowy Perła).

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się w dniach 28 lipca – 5 sierpnia 2018. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow