FRANCIS TUAN

Data
Godzina
Miejsce
29/07
21:30
KLUB FESTIWALOWY PERŁA


Francis Tuan – wokal, gitara elektryczna, klawisze, đàn nguyệt, đàn tỳ bà, loopy; Ajda Wyglądacz – gitara basowa, chórki; Paweł Drygas – instrumenty perkusyjne, sampler, chórki

OPIS

Francis Tuan kieruje się zasadą, że pewnych rzeczy nie da się zagrać na komputerze. Dlatego też uprawia swoisty muzyczny recykling – korzystając ze współczesnej techniki loopowania, gra na zakurzonych instrumentach z lat 60. i 70. oraz wietnamskich etnicznych cudach, by za ich pomocą tworzyć zupełnie nową muzykę. Dzięki temu piosenki, które śpiewa, zawierają w sobie zarówno nutę nostalgii, jak i taneczny rytm, a retro brzmienia współegzystują w nich z elektroniką. W swoich utworach Francis Tuan poddaje refleksji zelektryfikowaną teraźniejszość i odnajduje w niej miejsce dla duszy.

WSTĘP WOLNY
www.facebook.com/francistuanmusic


WYKONAWCY
FRANCIS TUAN – (właśc. Fryderyk Nguyen) jest muzykiem o polsko-wietnamskich korzeniach. Pod pseudonimem działa od dwóch lat. W tym czasie poszukiwania niecodziennych brzmień doprowadziły go do nagrania ze swoim zespołem minialbumu „Poems”, który ukazał się w 2017 roku. Zawiera on muzyczne adaptacje wierszy anglojęzycznych poetów, takich jak E.E. Cummings czy William Blake. Dzięki dobremu przyjęciu płyty Francis Tuan wystąpił z koncertami w całej Polsce, w tym na festiwalach: Open'er Festival, Slot Art Festival, zdobył także nagrodę podczas Festiwalu Fama w Świnoujściu. Pojawił się również w Programie III Polskiego Radia na zaproszenie Agnieszki Szydłowskiej, która prezentowała twórczość Francisa w swoich audycjach. Utwór „I Thank You God For Most This Amazing” został w Trójce piosenką dnia oraz pojawił się w notowaniu Listy Przebojów. Obecnie Francis Tuan razem z zespołem szykuje się do nagrania pełnego albumu, a latem 2018 roku wystąpi m.in. na Halfway Festival oraz na Festiwalu Dwa Brzegi.

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow