AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Muzyka Krzysztofa Komedy w interpretacji grupy EABS

W ostatnim czasie widoczny jest renesans jazzu, także wśród mainstreamowcyh odbiorców. Ukłon w stronę klasyki wykonał zespół EABS, który we wtorek (31 sierpnia) przypomni w swoim koncercie twórczość jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej, KRZYSZTOFA KOMEDY. Bilety są jeszcze dostępne!

Zespół ELECTRO ACOUSTIC BEAT SESSIONS kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, ale również nie boi się eksperymentować z brzmieniem muzyki współczesnej, czym tworzy zupełnie nową jakość. Z powodzeniem sięga po taki gatunki jak funk, hip-hop i elektronika. Dzięki temu wymyka się schematom i prezentuje ciekawe, autorskie podejście do muzycznej klasyki.

Ich debiutancki album „Repetitions” to hołd dla Komedy – legendy polskiego jazzu, którego muzyka znana jest z takich filmów jak „Do widzenia, do jutra”, „Niewinni czarodzieje”, „Nóż w wodzie”, „Prawo i pięść”, „Dziecko Rosemary”.

EABS zostali okrzyknięci Wrocławskim Artystycznym Odkryciem 2013 roku, zdobyli nagrodę WARTO – przyznawaną przez Gazetę Wyborczą. W 2017 roku otrzymali Mateusza w kategorii „Wydarzenie jazzowe”, nagrodę przyznawaną przez Program III Polskiego Radia. Marek Pędziwatr, lider grupy, był również nominowany do zeszłorocznych Paszportów „Polityki”. Występowali na jednej scenie z Dave’m Liebmanem, Natalią Lubrano, Abradabem z Kalibra 44, Vieniem z Molesty Ewenement czy Michałem Urbaniakiem.

Ich koncert we wtorek, 31 sierpnia, o 21:00 na Zamku w Kazimierzu Dolnym. Bilety w cenie 50 zł dostępne są jeszcze w kasach festiwalowych oraz sprzedaży internetowej.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow