AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Złota Palma z Cannes, film „Złodziejaszki”, na otwarcie Festiwalu Dwa Brzegi

Już 28 lipca w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą rozpocznie się Mały Wielki Festiwal, czyli Dwa Brzegi. Tegoroczną edycję otworzy pokaz specjalny filmu „Złodziejaszki” („Shoplifters”) Hirokazu Koreedy.

W swoim najnowszym filmie japoński twórca powraca do wątków zaakcentowanych w poprzednich dziełach („Jak ojciec i syn”, „Nasza młodsza siostra”), czyli do tematu rodziny – i zadaje pytanie: co we współczesnym świecie pełnym podziałów, kontrastów i chaosu buduje związki rodzinne? Co spaja życie rodzinne? Czy więzy krwi są gwarancją szczęścia rodzinnego? Słodko-gorzki film o prostych i dobrych ludziach podbił serca publiczności festiwalu canneńskiego i jurorów pod kierunkiem Cate Blanchett, którzy nagrodzili go Złotą Palmą. Jestem pewna, że „Złodziejaszki” skradną również serca widzów Festiwalu Dwa Brzegi.

Program tegorocznej edycji jest gwarancją wielu artystycznych emocji. Szczegóły odsłaniać będziemy w kolejnych newsletterach.

Zapraszamy,
Grażyna Torbicka
Dyrektor Artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Polskim dystrybutorem filmu „Shoplifters” są POLSKIE MEDIA  SA.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 28 lipca – 5 sierpnia 2018. System sprzedaży internetowej będzie funkcjonował od 16 lipca. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow