AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Zarezerwuj czas na wakacje od codzienności. 12. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 28 lipca – 5 sierpnia 2018. Jak co roku, na przełomie lipca i sierpnia, zapraszamy do Kazimierza Dolnego, Janowca nad Wisłą i Mięćmierza na jedyny w swoim rodzaju festiwal, który prezentuje filmy i ich twórców w szerokim kontekście artystycznym. Obok projekcji liczne koncerty, wernisaże, debaty z artystami z Polski i ze świata.

Atmosfera Dwóch Brzegów jest niepowtarzalna ze względu na miejsce, w którym odbywa się festiwal oraz obecność ponad 35 000 widzów, którzy aktywnie uczestnicząc we wszystkich wydarzeniach festiwalu stają się jego współtwórcami. Szczególny klimat i wysoki poziom festiwalowych spotkań docenili też nasi goście: Bob Rafelson, Jiri Menzel, Margarete von Trotta, Gustavo Santaolalla, Bruno Barreto, Agnieszka Holland, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda, Janusz Gajos, Bogusław Linda, Andrzej Wajda, Allan Starski i wielu innych.

Niebawem jedziemy na Międzynarodowy Festiwal Filmowy do Berlina, by zarezerwować na Dwa Brzegi najnowsze odkrycia światowego kina; podobnie będzie w Karlowych Warach i Cannes – bo praca nad festiwalem trwa cały rok. Swój udział w 12. edycji festiwalu potwierdziło już wielu wybitnych artystów, którzy dadzą „Lekcje kina” i zaprezentują swoje najnowsze dzieła.

Grono przyjaciół Dwóch Brzegów jest coraz większe. Osiem dni przepełnionych rozmowami o życiu i współczesnym świecie przez pryzmat sztuki to wyjątkowa propozycja na spędzenie niezapomnianych wakacji od codzienności. O wszystkich punktach nowego programu informować będziemy w kolejnych komunikatach.

Zapraszamy na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w dniach 28 lipca – 5 sierpnia 2018.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow