VARIA

VARIA

Włodek Pawlik z nagrodą Grammy

Muzyczny Oskar trafił do Włodka Pawlika. Członkowie Narodowej Akademii Sztuki i Techniki Rejestracji docenili album „Night in Calisia”. Płyta jest wspólnym dziełem Włodka Pawlika, jednego z czołowych amerykańskich trębaczy Randy Breckera i Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka.

Włodek Pawlik był naszym gościem w Kazimierzu Dolnym m.in. w roku 2012. Wystąpił wówczas z koncertem „Film-Music-Improvisations”, który towarzyszył pokazowi filmu „Inny świat” w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej i Artura Reinharta. Występował także kilkakrotnie w Puławach – w listopadzie 2013 roku publiczność festiwalu Wszystkie Strony Świata mogła uczestniczyć w światowym prawykonaniu „II Koncertu fortepianowego” jego autorstwa. Włodek Pawlik tak zapowiadał wówczas to wydarzenie: „Orkiestra Filharmonii Kaliskiej jest od lat stałym partnerem jeśli chodzi o moje orkiestrowe projekty.”

Album „Night in Calisia” był nominowany w kategorii “Najlepszy album dużego zespołu jazzowego”. To jedna z pięciu jazzowych kategorii Grammy. Gratulujemy!

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow