AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Sobota na Dwóch Brzegach

Z ogromną radością zapraszamy na otwarcie, otwarcie po wielokroć. W Kinie Lubelskim o 16:00 „SHOPLIFTERS” – zdobywca Złotej Palmy w Cannes, film stawiający pytania ważne pod każdą szerokością geograficzną: Co jest bogactwem? Czy tylko wspólna krew definiuje rodzinę? Jak oceniać działanie niezgodne z prawem, ale moralnie właściwe?

W sekcji MUZYKA – MOJA MIŁOŚĆ polecamy opowieść o niewidomym australijskim autochtonie, talencie muzycznym z małej wioski, określanym przez Stinga „głosem wyższej istoty”, a zarazem postaci żyjącej na styku tradycyjnej i nowoczesnej społeczności. „GURRUMUL” to nie tylko film o muzyce, ale również o tym, jak rdzenny Australijczyk ma odnaleźć się we współczesnym świecie.

I BÓG STWORZYŁ AKTORA – ale może nie na wszytko Najwyższy miał wpływ? Arkadiusza Jakubika będziemy mogli zobaczyć w dwóch tytułach „…CÓŻEŚ TY ZA PANI…” i „OJCZE MASZ”.

28 lipca to dzień pełen wspaniałych WYSTAW, m.in. w Galerii Ogródek Sztuki, Galerii Mit i Andała, Galerii Stodoła, Galerii Art Loch i Studiu KZMRZ. Szczególnie wart uwagi jest wernisaż „ODTWARZANIE MINIONYCH ŚWIATÓW” Ewy Braun, laureatki Oscara za dekorację wnętrz do filmu „Lista Schindlera”. To wystawa stworzona przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w ramach Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”. Będzie tam można obejrzeć efekty pracy artystki w filmach, które są jej szczególnie bliskie oraz z warsztatów ze studentami, jakie prowadzi w Szkole Filmowej.

Na Zamku w Kazimierzu jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych festiwalu: NOSOWSKA FEAT. ZAMILSKA – koncert Nosowskiej z gościnnym udziałem Zamilskiej. Koncert odbędzie się w ramach drugiej odsłony muzycznego projektu POWROTY, sygnowanego przez T-Mobile Electronic Beats.

Zapraszamy wszystkich gości Festiwalu Dwa Brzegi na KONFERENCJĘ OTWARCIA, która odbędzie się o 14:00 w Salonie Black Red White. Opowiemy na niej o najciekawszych punktach tegorocznego programu.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się w dniach 28 lipca – 5 sierpnia 2018. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow