WOWAKIN TRIO

Data
Godzina
Miejsce
02/08
17:00
MIĘĆMIERZ


Paula Kinaszewska – śpiew, skrzypce; Mateusz Wachowiak – akordeon; Bartlomiej Woźniak – gitary

OPIS

Zespół specjalizuje się w muzyce folkowej, łącząc ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją. Ich spotkanie muzyczne tworzy energetyczną mieszankę opartą wprawdzie na muzyce tradycyjnej, ale też mocno wchodzącą we współczesność. Muzycy czerpią swój repertuar z żywego przekazu, jeżdżąc na wieś i ucząc się od starszego pokolenia zaprzyjaźnionych muzykantów i śpiewaczek. Podejście do muzyki odznacza się swobodą, improwizacyjnością, brawurą wykonawczą. Artyści na scenie prowadzą muzyczny dialog, świetnie się przy tym bawiąc a zarazem uwodząc publiczność naturalnością i szczerością przekazu. Muzyka WoWaKin trio ma niesamowitą energię taneczną, dlatego ich koncerty doskonale nadają się do tańca, zapraszając wszystkich do szalonego wirowania w rytm oberków, polek, mazurków i kujawiaków.

„To muzyka o sile punkrocka i ekspresji free jazzu, wyrazista jak bałkańskie orkiestry dęte, pełna wdzięku i bezpretensjonalności, jak chyba żadna dziś wersja muzyki pop. Nie ulega wątpliwości, że to jest muzyka płynąca rzeczywiście z serca. Jest to prawda zespołu o tym, co chcą powiedzieć. Nic udawanego, nic wyuczonego, tylko szczery przekaz” (Tomasz Janas, członek jury Nowa Tradycja 2016)

MIEJSCE | Karczma u Kazika, Mięćmierz
WSTĘP WOLNY
www.wowakin.pl
www.facebook.com/triowowakin


WYKONAWCY
WOWAKIN TRIO – Trio powstało w 2016 roku. Zespól zdobył m.in. III nagrodę w konkursie Nowa Tradycja 2016 i Folkowe Mikołajki 2016; może się też pochwalić występem na festiwalu Womex 2017 w Katowicach. We wrześniu 2017 roku wydali swój debiutancki album „Kraj za miastem”.

PAULA KINASZEWSKA – Aktorka teatralna, wokalistka, skrzypaczka. W 1999 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Za rolę Anusi w „Szkole żon” Moliera w reżyserii Jana Englerta otrzymała nagrodę im. Andrzeja Nardellego. Obecnie zajmuje się też muzyką tradycyjną i folkową. Jest laureatką I Nagrody i Nagrody Publiczności w Konkursie Dawna Nowa Nuta (2014), Nagrody Yacha za kreację aktorską w piosence „Urok” na Yach Film Festiwalu (2014), I Nagrody w Konkursie Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory w Warszawie (2012).

MATEUSZ WACHOWIAK – Akordeonista, harmonista, pianista, kompozytor i aranżer. Swoją przygodę z muzyką zaczął w wieku 7 lat od nauki gry na akordeonie. Ten instrument towarzyszył mu przez wszystkie szczeble edukacji muzycznej, zakończonej dyplomem na Uniwersytecie Fryderyka Chopina w Warszawie. Znany z takich projektów jak: Bum Bum Orkestar, Warszawski Kwintet Akordeonowy, Misz-Masz, Kabaret na Koniec Świata. Współpracował z warszawskimi teatrami, m.in. Dramatycznym, Powszechnym, Kwadrat, Ateneum, Teatrem Polskim, Och-Teatrem.

BARTLOMIEJ WOŹNIAK – Kompozytor, autor muzyki teatralnej i filmowej, a także piosenek, gitarzysta jazzowy, multiinstrumentalista.

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow