SPOTKANIE | ODTWARZANIE MINIONYCH ŚWIATÓW – Ewa Braun

Data
Godzina
Miejsce
29/07
17:30
SALON BLACK RED WHITE


OPIS

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza na spotkanie autorskie Ewy Braun, uznanej scenografki i dekoratorki wnętrz, laureatki Oscara za dekorację do „Listy Schindlera” Spielberga, członkini przyznającej Oscary Amerykańskiej Akademii Filmowej w Los Angeles.

Artystka opowie o kulisach swojej pracy, specyfice tworzonych projektów i ich efemeryczności. Spotkanie poprowadzi Grażyna Torbicka.

Spotkanie towarzyszy wystawie autorstwa Ewy Braun „Odtwarzanie minionych światów”, którą można oglądać w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego (ul. Rynek 19) do 30 września. Wernisaż: 28 lipca, 15:00.

MUZEUM NADWIŚLAŃSKIE


INFORMACJE DODATKOWE
EWA BRAUN – Absolwentka Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka Oscara za dekorację wnętrz do filmu „Lista Schindlera” w reżyserii Stevena Spielberga. Członek przyznającej Oscary Amerykańskiej Akademii Filmowej w Los Angeles. Nagrodzona Brązowymi Lwami za film „Cudowne Dziecko” na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku. Pracowała przy realizacji około 60 filmów fabularnych i wieloodcinkowych filmów telewizyjnych w charakterze kostiumologa, dekoratora wnętrz, scenografa. Współpracowała z wybitnymi reżyserami polskimi i zagranicznymi, takimi jak: A. Wajda, K. Kieślowski, K. Zanussi, A. Holland, W.J. Has, T. Konwicki, J. Majewski, J. Irvin, C. Gavras, S. Spielberg, P. Kassavitz, V. Schlöndorff. Od 1999 roku do chwili obecnej wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej im. Leona Schillera w Łodzi, gdzie od 2003 roku prowadzi autorski program corocznego Warsztatu scenograficzno-kostiumowo-charakteryzatorskiego dla studentów Wydziałów Reżyserii, Operatorskiego, Aktorskiego mający na celu praktyczne przybliżenie zagadnień tworzenia wizerunku postaci. Nauczyciel akademicki od roku 2009 do chwili obecnej w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Scenografii. W latach 2002-2005 wykładowca w Wyższej Szkole Sztuk Wizualnych i Nowych Mediów w Warszawie. W roku 2005 zajęcia konsultacyjne w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. W latach 2008-2009 prowadzenie zajęć w Szkole Stylu z Elle. Wykładała w studium podyplomowym „Moda, Media, Marketing” w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie w latach 2010-2011. Od 2010-2014 związana z VIAMODA (polsko-włoska Szkoła Designu i Managementu) na studiach podyplomowych Akademii im. Leona Koźmińskiego i Collegium Civitas w Warszawie prowadząc zajęcia dydaktyczne z historii designu, mody i ubioru. Kilkakrotnie była członkiem jury m.in.: Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie, Tarnowskiej Nagrody Filmowej, Festiwalu Scenografów i Kostiumografów Vizu-Art. Rzeszów, Oskarów Mody, „Doskonałości Mody” Twojego Stylu. Należy do Stowarzyszenia Historyków Sztuki, Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Polskiej Akademii Filmowej.

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow