SPOTKANIE | MAGIA DAWNYCH LAT – Kazimierz na starej fotografii

Data
Godzina
Miejsce
30/07
10:00
GALERIA DREWNA
31/07
10:00
GALERIA DREWNA
01/08
10:00
GALERIA DREWNA
02/08
10:00
GALERIA DREWNA
03/08
10:00
GALERIA DREWNA


OPIS

Godzinna prezentacja – opowieść Doroty Szczuki – przewodnika i historyka sztuki – o dawnym Kazimierzu, jego rozwoju, zmianach zachodzących w przestrzeni miasta.

O wybitnych i ciekawych ludziach, kulturze materialnej, ochronie konserwatorskiej i wielu innych ciekawostkach – przekazana w formie anegdot. W scenografii i klimacie starego kina. To stacjonarna wirtualna forma zwiedzania Kazimierza Dolnego, wspaniała alternatywa dla tradycyjnej wycieczki, by w krótkim czasie poczuć genius loci Kazimierza Dolnego. Spacerując przez czarno-białe fotografie miasta, cofamy się w czasie o sto i więcej lat, by przyjrzeć się życiu dawnego Kazimierza, ujrzeć uliczki i miejsca, których może już nie ma, a przede wszystkim zasmakować tej tajemniczej atmosfery miejsca żyjącego jakby trochę poza czasem.

Liczba miejsc ograniczona – wskazana rezerwacja: 501 175 805.

DOROTA SZCZUKA – Historyk sztuki, przewodnik turystyczny, członek Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków oraz Stowarzyszenia Dwa Brzegi. W Kazimierzu Dolnym prowadzi również Galerię drewna i unikatowych pamiątek.

MIEJSCE | GALERIA DREWNA, ul. Plebanka 4a, Kazimierz Dolny
BILETY | 16 zł – normalny, 10 zł – ulgowy / dla akredytowanych gości – wstęp wolny
www.szeptkazimierza.pl


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow