MONIKA KOWALCZYK

Data
Godzina
Miejsce
03/08
16:00
MIĘĆMIERZ


Monika Kowalczyk – śpiew, gitara akustyczna; Mikołaj Kołodziejczyk – gitara elektryczna, ukulele

OPIS

Koncert będzie intymną opowieścią o rzeczywistości z wnętrza głowy artystki i świata, który ją otacza. Monika w duecie z gitarzystą Mikołajem Kołodziejczykiem, z którym na co dzień współpracuje, wykona własny repertuar, czyli polskie teksty obudowane muzyką z pogranicza folku, indie popu i piosenki autorskiej. Łagodność i siła, melancholia i światło zamknięte w dźwiękach. Usłyszymy oryginalną barwę głosu artystki w towarzystwie gitary akustycznej, kosmicznych efektów gitarowych i ciepłych brzmień ukulele.

MIEJSCE | Galeria Klimaty, Mięćmierz
WSTĘP WOLNY

www.facebook.com/pg/kowika.monalczyk


WYKONAWCY
MONIKA KOWALCZYK – Urodzona w 1994 roku w Lublinie songwriterka, wokalistka, autorka tekstów, aktorka. W 2017 roku premierę miała jej debiutancka płyta „Piosenki” (EP), którą artystka wydała własnym sumptem z pomocą znajomych i rodziny. Od trzech lat tworzy autorskie kompozycje i pisze do nich teksty, koncertuje w całej Polsce. Jest laureatką festiwali o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, m.in.: Grechuta Festival Kraków 2011 (III miejsce w konkursie interpretacji), Festiwal Fama 2016 (Nagroda im. Andrzeja Jakóbca w kategorii Muzyka), Wyróżnienie specjalne w półfinale konkursu „Jarocińskie Rytmy Młodych” w studiu im. Agnieszki Osieckiej Programu Trzeciego Polskiego Radia, Finalistka 10. Festiwalu „Serca Bicie” Pamięci Andrzeja Zauchy w Bydgoszczy.

MIKOŁAJ KOŁODZIEJCZYK – Multiinstrumentalista, kompozytor, fotograf. Gitarzysta zespołów Ursa i Vestige, zwycięzcy Open Stage 2018 w Lublinie oraz zdobywcy trzeciego miejsca w eliminacjach do Opolskich Debiutów 2018.

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow