LEKCJA KINA. SPOWIEDŹ TWÓRCY FILMOWEGO | Arkadiusz Jakubik

Data
Godzina
Miejsce
04/08
14:15
SALON BLACK RED WHITE


OPIS

Gra, reżyseruje w teatrze i filmie, pisze scenariusze i słuchowiska radiowe, śpiewa, komponuje, elektryzuje publiczność podczas koncertów i we wszystkich tych działaniach jest oryginalny i niebanalny.

Bohater tegorocznej sekcji „I BÓG STWORZYŁ AKTORA”. Na Dwóch Brzegach będziemy mogli prześledzić, jak hartował się jego wizerunek artystyczny, oglądając 10-letniego Arka Jakubika w filmie „…cóżeś ty za pani”, poprzez role w „Weselu”, „Domu złym”, „Chce się żyć”, „Człowieku z magicznym pudełkiem” i „Cichej nocy”. „Wesele” było spotkaniem na dużym ekranie z Wojciechem Smarzowskim (po wspólnych filmach telewizyjnych) i pokazało, że ten duet rozumie się doskonale. Potwierdziły to kolejne filmy, wśród nich: „Dom zły”, „Drogówka”, „Pod mocnym aniołem”, „Wołyń”. Sukcesy aktorskie nie wystarczyły jednak, by zaspokoić temperament artystyczny Arka Jakubika. W 2010 roku zadebiutował jako reżyser pięknego i smutnego filmu „Prosta historia o miłości” ze znakomitymi kreacjami Aleksandry Popławskiej i Rafała Maćkowiaka. Kolejny film „Prosta historia o morderstwie” pokazał, że sztuka reżyserii nie stanowi dla niego problemu, a to oznaczało, że należy szukać innych wyzwań, bo stabilizacja i komfort to stany nieakceptowalne przez Jakubika.

Dziedziną sztuki, która jak powiedział jest jedyną przestrzenią aktywności twórczej, w której panuje prawdziwa artystyczna wolność, jest muzyka. Dlatego na Dwóch Brzegach zapraszamy na spotkanie z dwiema zupełnie odmiennymi odsłonami muzycznych fascynacji Arka Jakubika. Nowy, solowy album artysty „Szatan na Kabatach” zabrzmi w Klubie Festiwalowym, a szalony, nieobliczalny Dr Misio będzie muzycznym zamknięciem festiwalu 4 sierpnia na Zamku w Kazimierzu Dolnym.


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow