KONCERT ORGANOWY – W. Golonka, I. Czubek Davidson, L. Davidson

Data
Godzina
Miejsce
04/08
19:30
KOŚCIÓŁ FARNY


Wacław Golonka – organy, Irena Czubek Davidson – harfa, Lindsay Davidson – dudy

OPIS

W programie dzieła J. Pachelbela, J.J. Frobergera, G. Muffata, L. Davidson. Koncert jest realizowany w ramach Kazimierskiego Festiwalu Organowego.

REPERTUAR
1. Johann Pachelbel (1653-1706) Toccata in C, Fuga in C (organy)
2. Jan Pieterszoon Sweelinck (1562-1621) Wariacje „Unter den Linden grüne" (organy)
3. Johann Jakob Froberger (1616-1667) Toccata in a (organy)
4. Lindsay Davidson (ur. 1973) Invitation to Dance (dudy, harfa), Kawai Nessie (dudy, harfa), Jolly Duet (dudy, harfa), Koszaliński Toothache (borderpipes), Abercainey Suite (harfa)
5. František Xaver Brixi (1732-1771) Preludium F-dur (organy)
6. Josef F.N. Seger (1716-1782) Preludium a fuga a-moll (organy)
7. Georg Muffat (1653-1704) Toccata duodecima et ultima (organy)
8. Lindsay Davidson (ur. 1973) Concerto na smallpipes i clarsach (dudy, harfa), Eightsome Reels (dudy, harfa), Highland Bagpipe (dudy)

WSTĘP WOLNY
www.kokpit.com.pl


WYKONAWCY
WACŁAW GOLONKA – Wykształcenie muzyczne otrzymał w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu w klasie prof. Hansa Haselböcka. Jest laureatem konkursów organowych w Pradze (II nagroda), Norymberdze (III nagroda) i Pretorii, gdzie oprócz pierwszej nagrody otrzymał trzy wyróżnienia. Od wielu lat intensywnie koncertuje nie tylko w Europie, ale także Azji, Ameryce Północnej, Afryce. Telewizja Katowice zrealizowała w 1998 roku film o jego działalności „Muzyka dźwięku i przestrzeni”. Nagrywał dla holenderskiego radia Hilversum, niemieckiego Bayerischer Rundfunk, austriackiego ORF, Radia Watykan, Radia Słowackiego oraz Czeskiej Telewizji. Pracuje w Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie prowadzi klasę kameralistyki i organów.

IRENA CZUBEK DAVIDSON – Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie harfy prof. Bogumiły Lutak-Modrinid. Edukację muzyczną kontynuowała pod kierunkiem prof. Bogumiły Lutak-Modrinid na studiach podyplomowych krakowskiej Akademii Muzycznej. Warsztat muzyczny doskonaliła biorąc czynny udział w kursach mistrzowskich Susan Mildonian (1990 Kraków), III Harp Syphosium (199 Amsterdam), w 1998 roku w I Dniach Harfy w Warszawie. Dokonała prawykonania i rejestracji utworów na harfę m.in. dla Związku Kompozytorów Krakowskich. Jest współzałożycielką tria Celtic Triangiel (sopran, dudy szkockie, harfa haczykowa) wykonującego muzykę szkocką i celtycką. Obecnie pracuje jako harfistka Filharmonii Krakowskiej oraz jest asystentką w Akademii Muzycznej w Krakowie.

LINDSAY DAVIDSON – Studiował w Reid School of Music na Uniwersytecie w Edynburgu i jest pierwszym w historii muzykiem, który uzyskał dyplom uniwersytecki w zakresie gry na dudach. Po dyplomie kontynuował studia nad kompozycją i komputerową syntezą dźwięku. Założył kilka zespołów muzycznych, szkołę gry na dudach, dla której opracował nowatorski program nauki na tym instrumencie, z czasem przyjęty przez wiele szkół i zespołów na całym świecie. W 2007 roku Lindsay Davidson otrzymał doktorat na podstawie pracy „Towards A Fusion Of Western Classical/Contemporary And Traditional Scots Bagpipe Composition Techniques: Manntaireachd” oraz licznych kompozycji. Lindsay Davidson ma na swoim koncie koncerty, referaty, prezentacje, prowadzenie warsztatów, a także wykłady w ponad 40 krajach świata na pięciu kontynentach.

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow