KONCERT ORGANOWY – R. Perucki, Ł. Długosz, A. Kielar

Data
Godzina
Miejsce
28/07
19:30
KOŚCIÓŁ FARNY


Roman Perucki – organy, Łukasz Długosz – flet, Agata Kielar-Długosz – flet

OPIS

W programie dzieła J.S. Bacha, R. Schumanna, F. Chopina, W.A. Mozarta, W. Kilara. Koncert jest realizowany w ramach Kazimierskiego Festiwalu Organowego.

REPERTUAR
1. Johann Sebastian Bach (1685-1750) Kunst der Fuge (wg Graesera): Contrapunctus XIV i XV, Chorał Vor deinem Thron (organy)
2. Johann Sebastian Bach: Kantata 156 „Ich stehe mit einem Fuß im Grabe" (organy, flet)
3. Robert Schumann (1810-1856): Träumerei (organy, flet)
4. Christoph Willibald Gluck (1714-1787) Aria „Che faro senza Euridice" (organy, flet)
5. Daniel Magnus Gronau (1685-1747) Partita nt. „Allein Gott in der Höh“ (organy)
6. Fryderyk Chopin (1810-1849) Walc op. 64 nr 2 (organy, flet)
7. Wolfgang Amadeusz Mozart (1756-1791) Andantino C-dur KV 299 (organy, flet)
8. Giovanni Morandi (1777-1856) Rondo con imitazione de campanelli (organy)
9. Wojciech Kilar (1932-2013) Wokaliza (organy, flet)

WSTĘP WOLNY
www.kokpit.com.pl


WYKONAWCY
ROMAN PERUCKI – Ukończył gdańską Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w klasie organów prof. Leona Batora (1986). Uczestniczył w mistrzowskich kursach organowych w kraju i za granicą. Od roku 1997 jest profesorem gdańskiej Akademii Muzycznej (w latach 1996-1999 był prorektorem ds. artystycznych) oraz w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku. Jest Dyrektorem Naczelnym Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. W swoim dorobku ma już ponad 2000 recitali. Koncertował w najsłynniejszych katedrach i salach koncertowych świata, m.in. w Notre Dame (Paryż), katedra w Gandawie (Belgia), Mariinsky Theater (St. Petersburg), sala koncertowa The UANL Symphony Orchestra w Monterrey (Meksyk). Posiada liczne odznaczenia i nagrody, w tym najwyższe odznaczenia papieskie: Pro Eclessiae et Pontifice, przyznane przez Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Order św. Sylwestra nadany przez Papieża Benedykta XVI.

ŁUKASZ DŁUGOSZ – Uznany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów. Jest również najliczniej uhonorowanym w historii polskim flecistą. Absolwent studiów solistycznych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium, studiów mistrzowskich w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu, oraz w Yale University w New Haven. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami. Jako solista występował m.in.: w Musikverein Goldener Saal oraz Konzerthaus w Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Gasteig Carl Orff Saal oraz Herkulessaal w Monachium. Jego koncerty były wielokrotnie transmitowane przez najważniejsze rozgłośnie radiowe takie jak: BBC Radio 3, NDR, SWR, BR4, Deutschland Radio Kultur, Polskie Radio 2, Radio France, RMF Classic. Reprezentuje Polskę na licznych międzynarodowych konwencjach fletowych. Za wybitną działalność kulturalną i promocję kultury polskiej Łukasz Długosz został odznaczony medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

AGATA KIELAR-DŁUGOSZ – Uznana polska flecistka, absolwentka studiów solistycznych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz studiów podyplomowych w Hochschule für Musik w Weimarze oraz Yale University w New Haven. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. W ramach stypendium Erasmus doskonaliła również swoje umiejętności w Hochschule für Musik und Theater w Lipsku oraz na wielu mistrzowskich kursach fletowych. Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fletowych. Jako solistka i kameralistka czynnie koncertuje w kraju i za granicą. Otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechnianie i ochronę kultury. Została laureatką programu stypendialnego Ministra Kultury Młoda Polska. Prowadzi liczne kursy mistrzowskie. W 2013 roku uzyskała stopień naukowy doktora sztuk muzycznych w zakresie dyscypliny artystycznej instrumentalistyka.

© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow